top of page

DANS KIYAFETLERİ

Ruhun Parmaklarının Ucunda ...

ve Mathmaziel bunu biliyor !

Dans kıyafetleri ve Kostümü Mathmazeil'de.

Aşık olamıyorsan, dans edemiyorsan, şarkılar mırıldanamıyorsan, ıslık bile çalamıyorsan, ne anlamı var ki aklı başında olmanın? 

Mathmazeil senin için özel Salsa, Bachata, Tango ve Pole dans kıyafetlerini aşkla üretiyor.

Maceraya hazırsan ...

  • Mathmazeil Instagram
  • Mathmazeil Facebook
  • Mathmazeil Twitter
  • Mathmazeil Youtube

SALSA DANS KIYAFETLERİ

Özgür ruhun ifadesi, salsa ... Karayiplerden gelen bu kültürü ruhumuzun derinliklerinde hissediyor ve tasarımcılarımızla size özel dans kıyafetlerini tasarlıyoruz.

Sizlere özel dans kıyafetlerimizi siparişleriniz üzerine baştan sona hatasız ve mathmazeil güvenvesiyle üretiyoruz. 

BACHATA DANS KIYAFETLERİ

Romatizmin ve tutkunun dansı Bachata Dans Kostümü Mathmazeil'de

Taşımak istediğiniz dans kıyafetini mathmazeil tasarımcılarıyla birlikte tasarla !

 

İletişime Geç

MATHMAZEIL Tasarımcılarıyla İletişime Geç !

Hayalindeki dans kıyafetine bir adım daha yaklaştın !

SALSA NEDİR ?

Salsa, seksi, enerjik ve eğlenceli bir eş dansıdır. Bazı partner danslarından farklı olarak, çok sosyal bir danstır - normal bir partneriniz olması gerekmez. Aslında, salserosların daha önce tanışmadıkları insanlarla dans etmesi yaygındır. Bu Salsa dansının bir parçası. Sosyal açıdan doğası gereği, Salsa tüm dünyada oldukça popüler hale geldi. Bugün, dünyanın herhangi bir yerine gittiğiniz her yere kolayca Salsa kulüpleri bulabilirsiniz.

SALSA STİLLERİ NELERDİR ?

3 ana stil vardır: Crossbody (Los Angeles, New York ve Küba. dünyadaki en popüler ve en fazla tercih edilendir. Günümüzde çoğu dansçı küçük farklılıkları ayırt edebiliyor ve farklı stillerden insanlarla dans etmenin heyecanını yaşıyor

LOS ANGELES Stili

L.A. stili 1'de, tek slotta dans edilir. Hollywood'dan ve swing & mambo danslarından oldukça etkilenmiştir.. L.A. stili, duygusallık, teatrallık ve akrobasiğe vurgu yapmaktadır.​

Bu dansın iki temel unsuru, yukarıda açıklandığı gibi ileri / geri temel ve çapraz gövdedir. Bu düzende, lider saat 1 yönünde ileriye, saat yönünde 90 derece dönerken (sola doğru bakarken) 2-3 üzerinde sağa doğru ilerler. Takipçi daha sonra 5-6 öne ilerliyor ve lider saat yönünün tersine 90 derece daha ilerlerken 7-8'de açılıyor. Bu 8 sayımdan sonra, lider ve takipçi pozisyonlarını değiştirdiler.

NEWYORK Stili

Sosyal bir ortamda, New York tarzı LA tarzından daha kompakt bir şekilde dans edilmektedir. New York stilinin görgü kuralları “yuvada” kalma ve seyahat etmekten kaçınma konusunda kesindir.

New York tarzı, dansçıların ayrıldığı ve bir süre yalnız kaldığı “parlama” yı daha fazla vurgulamaya meyillidir. New York tarzı dansçılar tipik olarak danslarının müzikalliği ve zamanlaması konusunda çok ciddidir. Zevklerini tatmin etmek için, neredeyse sadece “salsa dura” (yak. “Sert Salsa”) çalmaya hitap eden “sosyaller” sık sık tutuluyor. Dans kostümleri genellikle Los angeles stili ile aynıdır.

KÜBA Stili

Özünde, müziğin dans tarzını belirlediğini söyleyebilirz. Küba müziği, ritmin ilk vuruşuyla üçüncü vuruşunu, ikinci vuruşa göre daha çok öne çıkarır. Güncel hızlı ritimler, git gide Salsa’yı benzersiz yapılan harika bir modern dans haline getirdi. Perküsyonun ağırlığının fazla olduğu hallerde kadın dansımız, dikkat çekici ve ritmik vücut hareketleriyle kendini daha ön plana çıkabilir. Küba stili, kadın dansçıya, kol, kalça ve baş hareketleriyle kendini gösterme ve daha fazla ortaya çıkarma imkanı veren New York ve L.A. stillerininin aksine, son derece erkek egemen ve maço bir dans tarzıdır. Küba tarzı dans kıyafetleri diğerlerine oranla daha sadedir.

BACHATA NEDİR ?

Romatizmin ve tutkunun dansı Bachata Dans Kıyafetleri Mathmazeil'de

Taşımak istediğiniz dans kıyafetini gelin mathmazeil tasarımcılarıyla birlikte tasarla !

BACHATA Stili

Bachata, Dominik Cumhuriyeti’nde doğmuş bir dans tarzıdır. Tüm dünyada yaygın olarak dans edilir, ancak aynı değildir.

Dansın temelleri Küba kalça hareketi ile üç adım, ardından dördüncü vuruşta kalça hareketi içeren bir kademe. Dizler hafifçe bükülmüş olmalı, böylece oyuncu kalçaları daha kolay sallayabilsin. Kalçaların hareketi çok önemlidir çünkü dansın ruhunun bir parçasıdır. Genel olarak, dansçının hareketinin çoğu kalçaya kadar alt gövdededir ve üst gövde çok daha az hareket eder.

Ortak olarak, lider açık veya kapalı pozisyonda performans gösterip göstermeyeceğine karar verebilir. Performans sırasında dans hareketleri veya adım çeşitliliği, müziğe (farklı enstrümanların çaldığı ritimler gibi), ortamın ayarlanması, ruh hali ve yorumlamaya bağlıdır. Salsa'nın aksine, Bachata dansı genellikle karmaşık dönüş kalıpları içermez, fakat dans ilerledikçe gittikçe daha fazla kullanılır. Liderlik, diğer birçok sosyal dansta olduğu gibi, "itme ve çekme" el ve kol iletişimiyle yapılır. El ve kol iletişimi, hareketin çoğu alt gövde (belden aşağıya) tarafından gerçekleştirildiğinde daha iyi iletilir; yani, kalçalar ve ayak işi. Bachata, çoğu kişi tarafından çok duygusal bir dans olarak bilinir. Çoğu için bu şekilde görünebilir, ancak, bu şekilde alınması amaçlanan değildir. Bachata, bir başkasıyla yapılan, belirli bir başkası için olan duygularını ifade eden bir danstır. Çoğu kişi tarafından, kalçalar ne kadar yumuşak ve sık kullanılırsa ve taşınırsa, bireyin diğerine karşı daha fazla hissettiğine inanılır. Bahsedilen bachata bir çeşit “çiftleşme çağrısı” olarak ortaya çıktı, eğer bir bachata dansı için seçilmiş olsaydınız, bir eş olarak seçildiniz, aynı kişiyle iki dans, “anlaşmayı imzaladı”.

Dominik Cumhuriyeti’nin Karayipler’deki orijinal dans tarzı, temel bir dans dizisidir. Batı Dünyası'ndaki dansçılar daha sonra, tam 8 sayıyla, ancak yandan yana hareketi ile daha basit bir model geliştirmeye başladı. Her iki Stil de normal 3 adım ve ardından bir kademe adımından oluşur. Musluğa genellikle kalçaların bir “pop” u eşlik eder ve bazen senkronizasyonlarla ikame edilir (atımlar arasındaki adımlar - bazıları cha-cha-cha adımları ve diğerleri çok farklı). Bachata müziği her dördüncü sırada ritimde aksanı var. Çoğu zaman, dansçılar dokundukları ve kalçalarını çektiklerinde - buna müziğe dans eden bachata denir (çünkü poptan sonraki ilk adım ölçünün 1. vuruşuna düşer). Ancak, bachata, belirli bir enstrümanla dans ettiği takdirde, farklı zamanlamalarla da dans edilebilir. Sekme veya 'pop' son adımın tersi yönünde yapılırken, bir sonraki adım musluk veya pop ile aynı yönde yapılır. Dans yönü, musluktan veya dördüncü adımdan sonra değişir.

bottom of page