top of page

Mühendis Sevgili

Mühendis Sevgili

Evlenmeyi düşünüp, nişanlandıktan bir süre sonra gece mesailerden dönmeyince "ben mühendis bir sevgili istediğimi sanmıyorum" diyebilirsiniz.

Eğer ki yazılımcı versiyonuyla karşılaşırsanız en sık duyacağınız cümle, kod derlenmiyor olacaktır. Aşağılara doğru inen upuzun kodlar. böyle renkler farklı bölümler. mavi, yeşil, sarı, kırmızı falan... size hiç etkileyici gelmesin. Hayatınızda yaptığınız her hareket onun için bir "if" yada "else" olacaktır. Sizden sıkıldığı zaman kız "for döngüsünde takılı kaldı." diyecektir içinden.

Mühendis Sevgili

Maden mühendisiyse bu sevgili, malzeme ne olursa olsun şekil veremezsiniz.

Adam doğum günü hediyesi olarak alüminyum ile linyit karışımı küçük bir cevher verir hediye olarak. N'apalım siz de artık böyle seveceksiniz onu.

Mühendis Sevgili

Kim görmüş yahu ?

Yalan söylemeyi asla ki denemeyin kendisine. Analiz eder, minimal hesaplar yapar, siz bu herif bunları düşünmez derken, o olasılık dersinde öğrendiklerini kendi hayatına uygular.

Telefonunuzu teslim etmemeniz gereken sevgilidir, sizlere milattan önce 3000 yılında atılmış mesajları, bastırmış olsanız sararmış olacak eski fotoğrafları bulur önünüze getirir. Tüm bunları okullarda öğrendiğini sanırsınız ama sadece ailesinin "oğlum/kızım, fikriye teyzenin numarasını bulamıyorum onu bi bulsana" ile gelişen bir yetenektir bu.

Sosyal Bomba

Bilinenin aksine sosyal becerileri gelişmiştir ama o kullanmayı her daim tercih etmez. Çünkü zamanında onun acısını çekmiş olabilir. Küçüklükten gelen merakı çevresi tarafından istismar edilmiş olabilir. Kendin, komşulara uydu anteni kurarken bulmuş olabilir, ya da sen bisikletle çok hızlı ekmek alıyorsun diye kandırılmıştır belki.

Hiç bir zaman çok çapkın olamamıştır. Tam çapkın olacakken ya bi' iş çıkmıştır. Ya da evren ona türlü dalavereler oynamıştır.

Mühendis Sevgili

Size telaşlanacak pek bir şey bırakmazlar genelde. Planlı programlı fikirleriyle size kötü sürprizler barındırmayan güvenli bir alan oluşturmada son derece yeteneklidirler.

Ve artık size sadece sevdiğiniz insanla bu güzel hayatın keyfini çıkarmak kalıyor.

bottom of page