top of page

Rüyada Gelinlik Görmek Anlamı

Rüyada gelinlik görmek, ilk olarak evlilik ile yorumlanmaktadır. Rüyada gelinlik giymek yakın bir zamanda hayırlı haber işaretçisidir.

Rüyada Güzel ve Temiz Gelinlik Görmek

Rüyada güzel ve temiz gelinlik görmek, evliliğinizin mutlu ve huzurlu geçeceğine delalet eder. Diğer anlamına bakıldığında da hayırlı haberi ifade eder. Kişinin iş hayatında başarılı olacağı, başarılı çalışmalar yapacağı, sıkıntıları var ise onlardan kurtulup feraha kavuşacağı, özel hayatında mutlu olacağı, yakın zamanda kurulacak gönül ilişkisine, aşk hayatındaki olumlu, renkli gelişmelere ve bekarlar için güzel ve mutlu bir evliliğe ve geleceğe işarettir.

Rüyada Siyah Veya Kirli Gelinlik Görmek

Rüyada beyaz dışında siyah, gri ya da koyu renkli bir gelinlik görmek, evliliğinizde yaşayacağınız sorunlara işaret eder. İş hayatınızda ise yaptığınız bazı girişimlerden istediğiniz sonucu alamayacağınıza işarettir. Erkek iseniz huysuz ve ahlaksız biri ile evliliğe, kendisine hayırlı olmayacak işlere ve boşa vakit harcamaya işarettir.

Rüyada Başkasının Gelinlik Giydiğini Görmek

Rüyayı gören kişinin, başka bir kişiden destek alıp hayatına güzel devam edeceğine, yeni ve temiz başlangıçlar yapacağına, mutlu ve sevinçli olacağına, aile yaşamında mutluluğa ve huzura kavuşacağına, uzun süredir kurduğu hayallerine yakın zamanda eksiksiz kavuşacağına ve herkesin çok sevineceği bir olayın yakın zamanda meydana geleceğine delalet eder.

Rüyada Gelinlik Görmenin Genel Yorumu

Rüyada gelinlik görmek, herkes için hayırlı bir şekilde yorulan, çok güzel ve olumlu bir rüyadır. Rüyayı gören kimse hayatında istediği her şeyin en güzeline, gönlünden geçene kavuşur. İleriki yaşantısında hayal ettiği, mutlu, huzurlu, refah içinde olduğu bir yaşama kavuşur. Evli kişiler için çok uzun süren aile saadetine ve eşler arasında bitmeyen aşk olacağına, bekar kişiler için ise muradının gerçek olup, güzel bir evlilik yaşantısı olarak yorumlanır. İş hayatında ise olumlu gelişmeler yaşayarak iyi bir gelir elde edeceğine, işyerinde ve toplumda güzel bir mevkide olacağına ve imrenilecek güzellikte bir statüye sahip olacağına delalet eder. Kişinin yeni başlangıçlar yapacağı, geleceğini arzu ettiği gibi başarılar ile dolu olacağını simgeler. Rüyada bir erkeğin gelinlik giymesi çoğu zaman hayra yorulmamaktadır. Bu nedenle rüya, kişinin kendi karakterine aykırı davranacağına işaret eder. Kişinin fıtratına uygun olmayan, bazı sorunlar içerisinde olacağı şeklinde yorumlanır .Eşi ile sıkıntılar yaşayacağı şeklinde tabir edilir. Benzer bir rüya kişinin karşı cinse has davranışları göstermesidir. Kimi zaman da kişilerin arkasından kuyular kazan, sinsi hareketlerde sıkıntı yaşamalarına neden olan, gıybet veya insanların kötülüklerini isteyen fesat ve tembel, ahlaksız bir adam olarak yorumlanır.

Rüyada Evliyken Gelin Olduğunu Görmek

Rüyada evliyken yeniden gelinlik giydiğini görmek, olması için epey zamandan beri emek sarf edilen, geceleri yatarken sabahları kalkarken olması için temennide bulunulan ve maddi ve manevi tüm birikim uğruna feda edildiği bir hayalin gerçekleşeceğine ve güzel bir hayatın kapısını açacağına işaret eder.

Bu Rüyayı Arkadaşlarınla Paylaş !

bottom of page