top of page

SAF İPEK AVUKAT CÜBBESİ

saf_ipek_avukat_cübbesi_(7).JPG

İpek, solucan ve örümcek gibi bazı böceklerin kozalarını ve ağlarını inşa etmek için ürettiği hayvansal bir protein elyafıdır. Eşsiz özellikleri nedeniyle giyim için popüler kumaşlardan biridir. İpek, en lüks kumaş, en rahat kumaş, en emici kumaşlar (yüne eşit), en iyi kumaş, örtü için en iyi kumaş, en iyi parlaklık, kumaşı daha popüler yapan bazı faktörlerdir. Kumaş yaz aylarında serin ve kışın sıcaktır.


İpek bakımı

Yıkanmamış ipek şifon, fiber makro yapının gevşemesi nedeniyle% 8'e kadar küçülebilir, bu nedenle ipek ya giysi yapımından önce yıkanmalı ya da kuru temizleme yapılmalıdır. Kuru temizleme hala şifon% 4'e kadar küçülebilir. Bazen bu büzülme, bir pres bezi ile hafif bir buharlama ile tersine çevrilebilir. Moleküler düzeydeki deformasyona bağlı olarak neredeyse hiç küçülme ya da büzülme yoktur.

İpek kullanımı

İpek Giyim


Kadınlar için, ipek kumaş sadece ipek gelinlik, ipek akşam önlük ve ipek sarongs dahil ipek elbiseler farklı türde yapmak için kullanılabilir, aynı zamanda ipek elbise gömlek, ipek etek veya ipek eşarplar yapmak için kullanılabilir.


Erkekler için, genellikle gömlekler ve takımlar, ipek kravatlar ve takım elbise cebindeki cepler için cep kareleri için ipekler kullanılır.

İpek Nasıl Yapılır ?

 

250 ila 900 metre uzunluğunda (1000 ila 3000 feet) bir tek ham iplikten yapılır. Elyaflar çok ince ve parlaktır, çapı yaklaşık 10 um (0.0004 inç) Bir pound veya 400 gram ipek yapmak için yaklaşık 2,000 ila 3,000 koza gereklidir.

bottom of page